Celje, 28. 5. 2024 – Na področnem finalu (najboljših 24) v atletiki za OŠ je nastopilo 16 naših učencev in štafeta deklic. Vsi so se zelo trudili s svojimi nastopi kar se je obrestovalo z kar štirimi medaljami in še nekaj visokimi uvrstitvami:

• 1. mesto
    • Žana Pajk, višina MAP
  • 3. mesto:
    • Mia Bajde, višina VAP
    • Tinkara Gajšek, 600m MAP
    • Tor Mauko Jug, 300m MAP
  • 4. mesto:
    • Juš Čmer Strašek, 300m VAP
  • 5. mesto
    • Svit Rozman, krogla VAP
  • 6. mesto:
    • Luna Rozman, 60m MAP

Finalisti so bili še: Kavka Danijel, Lesjak Gradič Tobija, Veber Luka, Čoklc Lili, Petrovič Ema, 4x100m (Luna Rozman, Lara Antolič, Ema Petrovič, Lili Čoklc), Fon Nuša, Kolar Ela Vita, Vrabl Tina in Zidar Katarina.

Rezultat (140cm) Mie v skoku v višino je tudi izenačitev šolskega rekorda, ki si ga lastita Potočnik Kristina (1993) in Tovornik Nataša (1994). Je pa nov šolski rekord (11,74cm) v suvanju krogle že na medobčinskem prvenstvu dosegel Svit Rozman (prejšnjega je imel v lasti Gašper Pajk iz leta 2019)

Č E S T I T A M O !